Fotogalerij van de Achterdam
Foto’s van toen en nu van de Achterdam. De historische foto’s komen uit de beeldbank van Regionaal Archief Alkmaar. Klik om te vergroten, te swipen en de toelichting te lezen.



























Meer over de Achterdam
Verhalen over de Achterdam
Vanaf de Middeleeuwen worden er verschillende diensten aangeboden aan de Achterdam. In 1973 kocht Kees Nool zijn eerste pandje aan de Achterdam en opende er een bordeel.

Binnenkijken op de Achterdam
De Achterdam werd vanaf 1974 de boordeelstraat van Alkmaar. Hiervoor zaten er allerlei bedrijfjes met verschillende ambachten. Zoals bijvoorbeeld de kuiperij van Koos Stikvoort. Zijn zoon werd later kunstschilder aan de Achterdam.

Timewarp Achterdam
Een Timewarp verbindt twee foto’s met elkaar uit verschillende tijden. Gemaakt door Regionaal Archief Alkmaar waar je nog veel meer wetenswaardigs vindt

Vondsten en details van de Achterdam
Opmerkelijke vondsten en bijzondere details
