Verhalen over de Sint Laurentiuskerk, Verdronkenoord
De Sint Laurentiuskerk aan het Verdronkenoord is een van de meest markante gebouwen in Alkmaar. Het is één van de vroegste werken in Noord-Holland van de beroemde architect Pierre Cuypers (1827-1921). Tussen de zestiende en negentiende eeuw gingen er 33 pastoors voor in deze kerk. Jazzy de Groot is bezig met het restaureren van de portretten van deze pastoors.
Verhalen
Jazzy de Groot restaureert 33 portretten voor Laurentiuskerk
In de Sint Laurentiuskerk aan het Verdronkenoord hangen de geschilderde portretten van 33 pastoors die tussen de zestiende en negentiende eeuw voorgingen in deze parochie.

Het Mirakel van Alkmaar
Op 1 mei 1429 vond een bloedwonder plaats op de plaats waar de huidige Grote Kerk Alkmaar staat. In 1430 kwamen de eerste pelgrims naar Alkmaar. Na 1859 hielden de gelovigen de cultus levend in de ‘nieuwe Sint Laurentiuskerk’.

Architect Dr. Pierre Cuypers
Op de website van Stichting de Alkmaarse Cuyperskerk kun je lezen over architect Dr. Pierre Cuypers.

Meer over de Sint Laurentiuskerk, Verdronkenoord
Fotogalerij Sint Laurentiuskerk, Verdronkenoord
Foto’s van toen en nu van de Sint Laurentiuskerk, Verdronkenoord.

Binnenkijken in de Sint Laurentiuskerk, Verdronkenoord
Het interieur heeft vele neogotische details. Zoals het houten tongewelf met de kleurige rozetten. En de 80 reliëfs van mergelsteen langs de wanden met motieven van planten, bloemen en vruchten. Opvallend zijn ook de gebrandschilderde ramen. De oudste hangen in het koor.
