Vondsten en details van het Murmellius Gymnasium

Uit onze wekelijkse rubrieken

Poortje van het Murmelliusgymnasium

Het detail van vandaag is een poortje dat veel mensen (en zeker oud gymnasiumleerlingen) zullen kennen. Namelijk het poortje van het Murmelliusgymnasium aan de Bergerhout. Toch heeft het poortje daar niet altijd gestaan. Het is sinds de bouw in 1616 al drie keer verhuisd!

Regionaal Archief Alkmaar

Op de website van Regionaal Archief Alkmaar vind je historische foto’s en meer interessante weetjes via de zoekterm: Murmellius.

Logo Regionaal Archief-Alkmaar, link naar de website

Meer over het Murmellius Gymnasium

Murmellius Gymnasium

Open op Open Monumentendag op zaterdag van 10 tot 17 uur. Dit schoolgebouw met conciërgewoning aan de Bergerhout is gebouwd in de stijl van de Delftse School. Het is ontworpen door architect C. Kirkenier (1892-1975).

Fotogalerij Murmellius Gymnasium

Foto’s van toen en nu van het Murmellius Gymnasium.

Binnenkijken bij het Murmellius Gymnasium

Foto’s van het interieur van het Murmellius Gymnasium in Alkmaar.

Verhalen over het Murmellius Gymnasium

Over de naamgever van de school Johannes Murmellius, het poortje en over de ‘gymnasium-questie’ in 1899.

Monumenten in de buurt