Audiotour door verdwenen kasteel De Nieuwburg
Door Marius Bruijn
In deze audiotour neemt Marius Bruijn, de Kasteeldetective, je mee op een denkbeeldige tocht door kasteel De Nieuwburg in de Oudorperpolder. In zes korte fragmenten, schetst hij een beeld van hoe het er zevenhonderd jaar geleden waarschijnlijk uitzag.
Je kunt deze fragmenten beluisteren: De Nieuwburg, De voorpoort, De voorburcht, De hoofdpoort, Het zaalgebouw en De grote toren.

Deel 1
Over De Nieuwburg
“Je staat hier bij de brug naar het kasteeleiland van de voormalige Nieuwburg…”
Luister naar deel 1 van de audiotour.

Deel 2
De voorpoort
“Door de poort kom je in het oudste deel van het kasteel…”
Luister naar deel 2 van de audiotour.

Deel 3
De voorburcht
“Hier, op de voorburcht, was er plaats voor van alles wat je op een kasteel nodig hebt…”
Luister naar deel 3 van de audiotour.

Deel 4
De hoofdpoort
“Over een tweede brug komen we bij de vierkante poorttoren van de hoofdburcht…”
Luister naar deel 4 van de audiotour.

Deel 5
Het zaalgebouw
“Aan de noordkant van de voorburcht stond het zaalgebouw. Het meest representatieve deel van het kasteel…”
Luister naar deel 5 van de audiotour.

Deel 6
De grote toren
“Aan de meest oostelijke kant van het kasteel stond de grote toren…”
Luister naar deel 6 van de audiotour.
Podcast en tv-serie
Over de verdwenen kastelen is ook een podcast en een tv-serie gemaakt. De Kasteeldetective is een podcast van Marius Bruijn, Yvonne Molenaar en Huis van Hilde. Met een serie spannende cold case verhalen over de verdwenen kastelen van Noord Holland.
Het tv-kanaal van NH nieuws maakte in het voorjaar van 2024 een aantal afleveringen over verdwenen kastelen. Aan deze serie werkten ook onze archeoloog Nancy de Jong en erfgoedspecialist Marius Bruijn mee. Je kunt de aflevering over Kasteel de Middelburg en over kasteel de Nieuwburg terugkijken.
Kruimels naar de Torenburg
Podcast De Kasteeldetective
Puntneusbaardman
Pelgrimshoorn
Terrein van verdwenen kasteel De Nieuwburg
Terrein van verdwenen kasteel De Middelburg
