Fotogalerij Telefooncentrale met atoombunker

De Telefooncentrale is ontworpen in de periode 1964 tot 1972 door de Alkmaarse architect prof. Piet Tauber. Het pand is destijds gebouwd voor PTT Telecom. De grote zendmast die aan de oostkant boven het gebouw uittorent, herinnert daar nog aan. De Telefooncentrale beschikt nog steeds over een (niet bruikbare) atoombunker.

Meer over de Telefooncentrale met atoombunker

Oude Telefooncentrale met atoombunker

De Telefooncentrale is ontworpen in de periode 1964 tot 1972 door de Alkmaarse architect prof. Piet Tauber. Het pand is destijds gebouwd voor PTT Telecom.

Binnenkijken in de Telefooncentrale met atoombunker

Deze bunker is speciaal bedoeld voor het in stand houden van het landelijk telefoonnetwerk en noodnet bij rampen en oorlogen. Het dak is van 60 cm dik beton. De bunker heeft een afmeting van 24 x 24 meter (625 vierkante meter).

Filmpje van de Oude Telefooncentrale met atoombunker

Een filmpje van Regionaal Archief Alkmaar over de atoombunker. Je wordt er in het filmpje helemaal doorheen geleid.

Verhalen over de Telefooncentrale met atoombunker

Verhalen over de vele atoombunkers en beschermde onderkomens die in Noord-Holland zijn gebouwd na de Tweede Wereldoorlog. En over de architect van de Telefooncentrale, Piet Tauber.

Meer Bunkers in Alkmaar

Bunker uit WO II/Museum Alkmaar 40-45

Tijdens de Tweede Wereldoorlog was Alkmaar een belangrijke stad voor de Duitse bezetters in Noord-Holland. Alkmaar was een knooppunt van telefoonlijnen. Deze bunker, verscholen tussen het groen, is hier een stille getuige van.

Bunker 617 Ritsevoort / Bolwerk

Deze bunker uit 1943 onder het Bolwerk is van het type ‘Regelbau 617 Nachrichtenstand für Netzknotenpunkte‘. Hij diende voor het telefonisch netwerk van de Duitsers.