Timewarp Nieuwe Doelen
Tijdelijk thuis van de schuttersstukken
Timewarp van de Nieuwe Doelen, gemaakt door Mark Alphenaar van Regionaal Archief Alkmaar.
Van 1986 tot 2000 was Stedelijk Museum Alkmaar gevestigd in de Nieuwe Doelen aan de Doelenstraat. In die tijd waren ook de Schuttersstukken weer even (deels) op hun oude plek. Op de linkerfoto zien we het museum zoals het er in 1975 uitzag en de rechterfoto laat de huidige situatie zien met restaurant de Lindetuin. Stedelijk Museum Alkmaar is, inclusief schutterstukken, in 2000 verhuisd naar de nieuwbouw aan het Canadaplein.
Meer timewarps zijn hier te zien.

Regionaal Archief Alkmaar
Op de website van Regionaal Archief Alkmaar vind je historische foto’s en meer interessante weetjes via de zoekterm: Nieuwe Doelen.
Meer timewarps van Regionaal Archief Alkmaar vind je op Flickr.

De Nieuwe Doelen / Restaurant
De Nieuwe Doelen worden ook wel de Sint-Sebastiaansdoelen genoemd. De leden van het schuttersgilden oefenden hier het boog- en kruisboogschieten. Er werden onderling wedstrijden gehouden en met gilden uit andere steden.
