Terug naar het overzicht

In Memoriam Marianne Bruggeman (1942-2026)

Op 26 juni is Marianne Bruggeman overleden. Ongeveer een kwart eeuw maakte zij deel uit van de groep archeologie vrijwilligers van Alkmaar. Zij meldde zich in 1994 aan na een werkzaam leven als leerkracht op school en cursusdocent voor volwassenen. Ze was afgestudeerd in beeldende kunst en gaf exposities van eigen keramiek.

Ze kwam elke donderdag uit Castricum gereisd om eerst gezellig aan de koffietafel aan te schuiven. Maar niet te lang want dan was het, in haar lichte Twentse accent, “jongens we gaan aan het werk”. Marianne was altijd vriendelijk, geduldig, enthousiast met plezier in het handwerk, erg bescheiden over haar werk dat toch zeker van professionele kwaliteit was.

Ze ontwikkelde methoden om gips op de kleur van het baksel te krijgen en mallen te maken van gele tandartswas. Ook schilderde ze met vaste hand aanvullingen van decors. Honderden voorwerpen waaronder veel van onze topstukken.

Wegens ziekte viel ze in 2018 plotseling uit. Haar vaste werkplek in de werkruimte bleef onbezet. Deze plek werd omringd door een wonderlijke collectie bakjes, poederzakjes, spatels, krabbers, penselen, een ringvormige lamp met vergrootglas en veel meer klein gereedschap .

Lieve Marianne, we missen je al een poos en nu resten nog de goede herinneringen en de prachtig gerestaureerde objecten.

We wensen de familie sterkte met dit verlies.

Peter Bitter, gepensioneerd gemeentelijk archeoloog